Rizedeki Sağlıkçılar iş bırakma eylemi yaptılar

Rizedeki Sağlık kurum ve kuruluşlarında sağlık çalışanları iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Rizedeki Sağlıkçılar iş bırakma eylemi yaptılar
Rizedeki Sağlıkçılar iş bırakma eylemi yaptılar GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

Türk Sağlık Sen Rize Şube Başkanı Yaşar TÜRÜT Açıklamasında:Eylem kararımız  yıllardır sağlık çalışanlarının kronikleşen sorunlarının çözülememesi, sorunların görmezden gelinmesi üzerine alınmış bir karardır.Sağlık çalışanlarının 3600 ek gösterge meselesi,vergi dilimleri meselesi,farklı istihdam modelleri,kreştalepleri,maaş dışındaki hakkedişlerin emekliliğe yansıtılması,sağlıkta şiddet meselesi, vadedilen ama verilmeyen zamlar gibi sorunlar nedeniyle Sağlık çalışanlarımızın tamamını kapsayacak şekilde yapılması için başlattığımız mücadelede Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik.

Bugünde Acil Servisler, yoğun bakımlar, acil ameliyathaneler,112 acil istasyonları hariç bir gün iş  bırakarak tepkimizi gösteriyoruz. Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir.

Sağlık çalışanlarına müjde denilerek sadece bir kesime zammın yapılması diğer kesimin görmezden gelinmesi kabul edilemez bir durumdur. Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur.

Doktorlar, yapıldığı söylenen zamdan daha fazlasınıhak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz.  Bizim isteğimiztüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır.

Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar,Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar,

Kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz.

Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Bizde çalışanlara bir bütün olarak bakarız.

Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir.

Kıymetli Basın Mensupları;

Talebimiz Nettir;Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntıların giderilmesi içindir.

Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz.

Sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerine, aile hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Üniversite hastanelere kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar.

TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz.

Mücadelemizde kararlıyız, sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz.

Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz.Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz.Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.Eyleme katılıp destek olan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi