Ardeşen Belediyesi ile CHP arasında plaj tartışması

CHP Ardeşen ilçe başkanı Ömer Faruk Buçan sosyal medya hesabından belediye meclisinin kıyı alanlarının plaj olarak yapılmamasını eleştirerek bu bir darbedir ifadesini kullandı.

Ardeşen Belediyesi ile CHP arasında plaj tartışması
Ardeşen Belediyesi ile CHP arasında plaj tartışması GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

CHP Ardeşen ilçe başkanı Ömer Faruk Buçan Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;CHP ve İYİ PARTİ meclis grubunun Ardeşen sahilinin yüzme alanı olarak belirlenmesine yönelik önerge oy birliği ile kabul edilmişti.Ancak;rapor bir ay sonra bize tebliğ edildiğinde kabul edilen konu red edilmiş gibi gözükmekte.Meclis tutanakaları ve kamera kayıtları kabul edildiğini teyit etmektedir.

2 ay sonraki meclis gündemine yeniden taşınması doğru değildir.Bu meclisin çalışmasını hiçe sayma ve meclise yapılan bir darbedir.açıklamasında bulunmuştı.

Bugün Ardeşen belediyesinden jet bir açıklama geldi.

Açıklamada Değerli Ardeşenliler.Son günlerde kamuoyunu meşgul eden Halkın Meclisine (Belediye Meclisi) yönelik kamuoyunu manipüle etmeyi amaçlayan asılsız açıklamalara yönelik duyurumuzdur.

04.08.2021 tarihli 2 adet dilekçedeki İlçemiz merkez balıkçı barınaklarından Fındıklı İlçe sınırı olan kıyı alanındaki plaj niteliği olarak belirlenmesine yönelik talep 02.09.2021 tarihli meclis toplantısında görüşülmüş olup İlçemizdeki mevcut plaj alanlarının dolgu imar planında yer alması, Yeniyol köyünün Belediye yetki alanı dışında yer almasından dolayı talep kısmen reddedilmiştir.

Ancak meclis kararının onanmasından sonra CHP ve İYİ Parti gurubu meclis üyelerinin ret oyu kullanmadıkları yönündeki itirazları neticesinde Ekim ayındaki meclis toplantısında gündem dışı konuşularak talebin kısmen mümkün olabileceği tekrar anlatılmış ve tereddütte mahal bırakmamak için 03.11.2021 tarihli meclis toplantı gündeminde görüşülmek üzere tekrar gündeme alınmıştır.

1-Belediyemiz sınırları içinde yer alan ve bahsi geçen yerlerin plaj alanı olarak belirleme yetkisi Belediyemizin yetki alanında değildir.

2-Bahsi geçen alanların Belediye Meclisi tarafından plaj alanı olarak belirlense dahi! Sahil güzergâhının taş ve kayalık olarak dolgu olması hasebiyle plaj alanı olarak bahsi geçen kıyılarda can güvenliği için risk teşkil etmektedir.

3-Öte yandan Sahil karayolu geçişi sırasında dolgu alanı olarak geçilen sahil şeridinde önceden belirtilen plaj alanları zaten tespit edilmiştir. Dolgu imar planında bu alanların belirlenmiş olmasından dolayı Belediye meclisinde oy birliği ile bu alanların plaj alanı olarak kabul edilmesine karar verilmiştir.

03.11.2021 Tarihli meclis toplantısında talebin kısmen halı hazırda yer alan kıyı alanlarında plaj olarak kullanılan alanların zaten dolgu imar planına işlenmesinden dolayı kıyının tamamının plaj alanı olarak işlenmesi mümkün olmadığından dolayı talebin reddine karar verilmiştir.

Söz konusu Belediye Meclisine yönelik yapılan bu talihsiz açıklamaları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

ARDEŞEN BELEDİYESİNİN MECLİS TUTANAKLARI

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi