SU FATURALARI KONUSUNDA VATANDAŞ YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, ilçede vatandaşların su faturalarına yansıtılan 300 TL hakkında yanlış bilgilendirildiğini, gelen tepkiler üzerine bedelin 300 TL'den 150 TL'ye indirildiğini söyledi.

SU FATURALARI KONUSUNDA VATANDAŞ YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR
SU FATURALARI KONUSUNDA VATANDAŞ YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

Konuya ilişkin Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Kahya, bedelin belediyenin yapması gereken bir iş olarak değil özel yapılan bir iş olduğu için vatandaştan tahsil edildiğini, bedelin de 300 TL’den 150 TL’ye düşürüldüğünü söyledi.

 

“MECLİSTE OY BİRLİĞİYLE KARAR ALDIK”

Daha önce 300 TL almayı düşünüyorduk, şimdi 150 TL’ye KDV dahil düşürdük. 150 TL’den 2 bin haneden alsak 300 Bin TL yapar. Bedelin 150 TL’ye düşürülmesi kararını meclisimizde oy birliğiyle aldık. Bizim Fırtına Mahallesinde suya yaptığımız yatırım 5 milyon TL. Burada vatandaşlar yanlış bilgilendiriliyor.

 

“BU ÖZEL İŞTİR, BELEDİYENİN YAPMASI GEREKEN İŞ DEĞİL”

Alınan para şu; yeni şebekenin binaya bağlanmasıyla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Her bina kendisi suyu bağlasa, bu bağlama esnasında suyu keseceksiniz, kırmak için makine isteyeceksiniz, boruyu bağlayacaksınız, vanayı takacaksınız, evin bağlantısını yapacaksınız. Bunun bütün işlemlerini biz yaptık. Bu özel bir iştir, belediyenin yapması gereken bir iş değil. Vatandaş bu işlemleri kendisi yapması gereken bir iştir. Nasıl ki Elektrik, Telekom, Doğalgaz bağlantısı için ücret ödüyorlarsa burada da yapılan uygulama budur. Vatandaşlar bu çalışmalar için hiçbir zaman kaybı yaşamadan hiçbir şey yapmadan belediye geldi ve hizmeti almış oldu.

 

“300 TL’Yİ ÖDEYEN 26 KİŞİYE ÖDEMENİN YARISI İADE EDİLECEK”

Bu uygulama Fırtına Mahallesi’nde başladı, daha sonra tüm mahallelerde de uygulanacak. 250 TL ödeyen 256 kişiye paranın yarısı geri verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARDEŞEN BELEDİYESİ 2.5 YILDA 56 MİLYONLUK YATIRIM YAPTI
ARDEŞEN BELEDİYESİ 2.5 YILDA 56 MİLYONLUK YATIRIM YAPTI
Ardeşen Belediyesi’nden Fırtına Mahallesine 20.6 Milyonluk Yatırım
Ardeşen Belediyesi’nden Fırtına Mahallesine 20.6 Milyonluk Yatırım