Ardeşen'de Yapılacak Olan Gübre Fabrikasının Proje Görselleri Yayınlandı

53/11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı Ardeşen'de düşünülen Gübre fabrikasının proje görsellerini basın yoluyla kamuoyu ile paylaştı.

Ardeşen'de Yapılacak Olan Gübre Fabrikasının Proje Görselleri Yayınlandı
Ardeşen'de Yapılacak Olan Gübre Fabrikasının Proje Görselleri Yayınlandı GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

53/11 Ardeşen Tarımsal Kooperatifi Bünyesinde Kurulması planlanan Organik ve Orgamineral gübre fabrikasının proje görsellerinin yer aldığı tanıtım filmi yayınlandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ardeşen 53-11 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sait Balcı, "Toplam 6 bin M2 kapalı alanda kurulması planlanan fabrika 60 kişiye iş imkanı sağlanacak ve pazarlama nakliye gibi ek iş alanlarıyla bölge halkı ve esnafın kalkınmasına da katkı sağlayacak. Üretim maliyetinin düşük olması nedeniyle ortakların daha ucuz ve daha kaliteli gübre kullanmasına olanak sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Balcı;"Arsası hariç 14 Milyon TL yatırım maliyeti ile günlük 250 ton gübre üretim kapasitesine sahip olan bu fabrika çay üretimi için ihtiyaç duyulan gübreyi 4 ay gibi kısa bir sürede üretebilecek kapasiteye sahiptir. Bu fabrika diğer bitkiler ve firmalar için çeşitli gübreleri de üreterek yurt içi ve yurt içi piyasalara gübre satacak.

"Bu tesis sıfır atık ve yeşil bacalı olarak çevre dostu olarak planlanmıştır. proje başlangıç tarihi itibari ile 12 aylık bir süreçte üretime başlayacaktır."

"Alt bayilerimizin, Ziraat odalarının bazı gübre fabrikalarının şimdiden ortaklık teklifi talepleri bulunmaktadır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi