Elektrik Santrali Projesinde Sona Yaklaşıldı

Rize Belediyesi’nin elektrik santrali projesinde sona yaklaşıldığı bildirildi.

Elektrik Santrali Projesinde Sona Yaklaşıldı
Elektrik Santrali Projesinde Sona Yaklaşıldı GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

Rize Belediyesi tarafından Kaplıca Mahallesi dosma mevkiinde içme suyu ana şebeke hattına bağlı yapılmakta olan “Elektrik Üretim Santrali” projesinin su deposu ve üretim binası tamamlandığı ve yapılan hat bağlantılarıyla birlikte elektrik üretimine yakında geçileceği bildirildi.

Rize Belediyesi’nden yapılan açıklamada, içme suyuna hiçbir zarar verilmeden türbin kullanılarak hayata geçirilen projeyle ana borulardan geçen içme suyunun elektrik olarak milli ekonomiye katkı sağlayacağı kaydedilerek, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in değerlendirmelerine yer verildi.

Rize Belediyesi’nin yatırım bütçesini arttıracak projeleri arasında yer alan Hidroelektrik Santralinin 400 metre rakımdan 100 metre rakıma inen içme suyu ana şebeke hattından faydalanacağını belirten Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Rakım farkından oluşan basınç ve içme suyu hattının sürekli akım oluşturması sebebiyle günün 24 saati elektrik üretilebilecek. Proje alanında inşa edilen yeni su deposu ve santral binasında makineler kullanıma hazır duruma getirilirken, taşıyıcı su boru bağlantıları tamamlanarak yeni içme suyu deposuna su akışı sağlandı. Elektrik üretimi konusunda teknik bağlantıların sona yaklaştığı proje ile yakın bir zamanda elektrik üretimine geçilerek gelir elde edilecek. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte elde edilecek gelir Rize Belediyesi tarafından altyapı ve benzeri yatırımlarla yeniden vatandaşa geri hizmet olarak dönmüş olacak.” İfadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çay bahçelerinin budanması 7 yıl uzatıldı
Çay bahçelerinin budanması 7 yıl uzatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar