Protestoların ardından özür tartışması

Özyanık, Akşener’i protesto edenlere ‘Çapulcu’ deyince Alim tepki gösterdi.

Protestoların ardından özür tartışması
Protestoların ardından özür tartışması GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ın Rizelilere çapulcu dediğini önü sürerek özür çağrısında bulundu. Alim, “Kimlerin kimleri nerelerden toplayıp getirdiği görüntülerde çok net görülüyor! Olmadı Sayın Başkan, hiç olmadı! Bir bayan nezaketine hiç yakışmadı. Hemşehrilerimizden özür dilemeni bekliyoruz.” dedi.

İYİ Parti Rize İl Başkanı Başkan Özyanık ise, “3-5 çapulcunun yaptıklarını tüm Rize’ye mal edip kadın bir İl başkanını, beni açıkça hedefe koyuyorlar. Rize’ye ve Rizelilere de hakaret ediyorlar. Bir de bizden özür bekliyorlar. 3-5 çapulcudan özür dileyecek değiliz.” karşılığını verdi.  

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ın Rizelilere çapulcu dediğini önü sürerek özür çağrısında bulundu. Başkan Özyanık ise sert bir üslupla karşılık verdi.

AK Partili Başkan Alim, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bebek katili Netanyahu’yu -ne hikmetse Rize ziyaretinden 2 gün önce- aynı kefeye koyacaksınız. Buna demokratik tepki gösteren hemşehrilerimize il dışından getirdiğiniz kişiler ve koruma ekibiyle galiz küfürler yağdırıp, barbarca saldıracaksınız. Sonra da Rizeli hemşehrilerimize çapulcu diyeceksiniz. Kimlerin kimleri nerelerden toplayıp getirdiği görüntülerde çok net görülüyor! Olmadı sayın başkan, hiç olmadı! Bir bayan nezaketine hiç yakışmadı. Hemşehrilerimizden özür dilemeni bekliyoruz.” çağrısında bulundu.

“KİMSENİN HADDİNE DEĞİL BANA SALDIRMAK, SALDIRTMAK”

Başkan Alim’in bu açıklamasına İYİ Partili Başkan Özyanık’tan sert tepki geldi. Özyanık, “Ne zamandır 3-5 çapulcu Rize’yi temsil eder oldu? Rize ve Rizeliler 3-5 kişiden mi ibarettir?  Bu açıkça halkı kin ve düşmanlığa teşviktir. Üstelik bu haberin altına “sokakta ağzını burnunu kırın anlar kim çapulcu” şeklinde hakkımda yorumlar yazılıyor. Beni Rize sokaklarından kimse alıkoyamaz. Ben Rizeliyim, Kalkandereliyim, Ardeşen Geliniyim. Daha da önemlisi ben cesur yürek Meral Akşener’in İl Başkanıyım. Kimsenin haddine değil bana saldırmak, saldırtmak. 3-5 çapulcunun, kurşun askerin; kadın bir genel başkanın, kadın bir il başkanının esnaf ziyareti programına provokatif saldırı girişiminde bulunduğu, sabote ettiği açıktır. Bu provokatif saldırı girişimini hiç kimse Rize’ye ve Rizelilere mâl edemez. Biz buna asla müsaade etmeyiz. Çünkü Rize insanı merttir, misafirperverdir, düşmanı da olsa evine gelen misafiri en iyi şekilde ağırlar, uğurlar ondan sonra düşmanlığını sürdürür. Ki biz kimsenin düşmanı da değiliz. Kimseyi de düşman olarak görmüyoruz. Sadece siyasi rakibiz. 3-5 çapulcunun yaptıklarını tüm Rize’ye mal edip kadın bir İl başkanını, beni açıkça hedefe koyuyorlar. Rize’ye ve Rizelilere de hakaret ediyorlar. Bir de bizden özür bekliyorlar. 3-5 çapulcudan özür dileyecek değiliz. Özür dilemesi gereken birileri varsa bir kadın Genel Başkan ve kadın İl başkanının olduğu bir programda olayların tam merkezinde olan Ak parti Çayeli İlçe Başkanı ve 3-5 provokatörün yaptığını tüm Rizelilere mal edenlerdir.” açıklamasında bulundu
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin ile Türeci, koronavirüsün yeni mutasyonlarına karşı uyardı
Şahin ile Türeci, koronavirüsün yeni mutasyonlarına karşı uyardı
Kemal Kılıçdaroğlu Rize’ye Geliyor
Kemal Kılıçdaroğlu Rize’ye Geliyor