Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'den 19 Mayıs Mesajı

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bugünün Türk Milletinin esareti reddedip bağımsızlığını elde ettiği gün olduğunu kaydetti.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'den 19 Mayıs Mesajı
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'den 19 Mayıs Mesajı GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Metin, mesajında şunları kaydetti: “Bugün, güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın 102. yıl dönümü.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağından emin bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk Milletinin, esareti reddedip bağımsızlığını elde ettiği gün bugün.

Türk milletinin geleceğine vurulmak istenen prangaları kırarak tarihi yeniden yazdığı destansı bir mücadelenin ilk adımının atıldığı, bütün engellere direnerek işgalcilere karşı başlatılan savunma ateşinin yakıldığı gün bugün.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu tarih, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmiş, ecdat yadigarı olan bu kutsal topraklar geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere emanet bırakılarak, istiklal ve istikbalimize canları pahasına sahip çıkacaklarına yürekten inanılan gençlerimize bugün bayram olarak armağan edilmiştir.

Bu günün mimarı olan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin ile Türeci, koronavirüsün yeni mutasyonlarına karşı uyardı
Şahin ile Türeci, koronavirüsün yeni mutasyonlarına karşı uyardı
Kemal Kılıçdaroğlu Rize’ye Geliyor
Kemal Kılıçdaroğlu Rize’ye Geliyor