Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaş Çay Taban Fiyatını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaş çay taban fiyatını destekleme ile birlikte 4 TL olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaş Çay Taban Fiyatını Açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaş Çay Taban Fiyatını Açıkladı GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Karadeniz Bölgesinde Rize başta olmak üzere Artvin'den Ordu'ya kadar yaş çay tarımıyla ilgilenen üreticilerin  merakla beklediği yaş çay taban kilo fiyatını da açıkladı.

Erdoğan, yaptığı açıklamada yaş çay taban fiyatının 3 lira 87 kuruş, 13 kuruş destekleme bedeli ile 2021 yılı toplam yaş çay kilo fiyatının 4 lira olduğunu söyledi.

Çay üreticileri için alım fiyatlarını açıklayan Erdoğan, “Geçen yıl yaş çay alım fiyatı kilo başına 3,27 lira, destekleme ile birlikte 3,4 lira olarak belirlenmişti. Bu fiyat üzerinden 752 milyon tonun üzerinde çay alımı yaparak destekleme ile birlikte toplamda 2 milyar 760 milyon lira ödeme gerçekleştirildi. Bu yıl için yaş çay alım fiyatı kilo başına 3,87 liraya, destekleme ile birlikte 4 liraya yükseltilmiştir. Çiftçilerimizden tek isteğimiz bir karış toprağı dahi boş bırakmadan ekmeleri, biçmeleri, üretmeleridir. Destek bizden, gayret çiftçimizden, bereket Allah'tan. Yeni hasat döneminin ülkemize, milletimize ve özellikle çiftçilerimize hayırlı, bereketli olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen yıl yaş çay taban fiyatını 3 lira 27 kuruş, 13 kuruş destekleme bedeli ile 2020 yılı toplam yaş çay kilo fiyatını 3 lira 40 kuruş olarak açıklamıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 dış ticaret rakamlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 ekonomi değerlendirmesi