Yeni Adı ve Binası ile 2020-21 Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Ardeşen’de yeni binasına kavuşan Anadolu İmam Hatip Lisesi, fen ve sosyal bilimler proje okulu adını aldı. MEB tarafından 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren özel program ve proje oluklu olarak ilan edilen Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi, merkezi sınavla öğrenci alacak.

Yeni Adı ve Binası ile 2020-21 Eğitim Öğretim Yılına Hazır
Yeni Adı ve Binası ile 2020-21 Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Ardeşen’de yeni binasına kavuşan Anadolu İmam Hatip Lisesi, fen ve sosyal bilimler proje okulu adını aldı.

MEB tarafından 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren özel program ve proje oluklu olarak ilan edilen Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi, merkezi sınavla öğrenci alacak.

2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren isteğe göre Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi programını uygulayacak olan Fen ve sosyal bilimler proje okulu Ardeşen İmam Hatip Anadolu Lisesinin yeni adı ve binası şimdiden ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun.

11 Ekim 2017 yılında Rize il özel idaresi tarafından ihalesi yapılan Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binası, pansiyonu ve kapalı spor salonu inşaatı tamamlanmış olup 2020 -2021 eğitim - öğretim yılında yeni binasında eğitim-öğretime başlayacağı bildirildi.

Selçuklu ve yöresel mimari, modern mimari ile bütünleştirilerek 9808 m² alan üzerinde Okul binası, pansiyon binası ve spor salonu olarak bir birinden bağımsız olarak tasarlanarak inşa edilen Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu olarak merkezi sınavla 30 öğrenci alımı yapacak.

Yeni adıyla Anadolu İmam Hatip Lisesi, fen ve sosyal bilimler proje okulunu tanıtalım:

24 derslik, 3 fen laboratuvarı, kütüphane, cep sineması, müzik sınıfı, resim sınıfı, bilişim sınıfı, akıl ve hobi odaları ve 220 kişilik konferans salonundan oluşan okulda, 5558 m²kapalı alanı olup bodrum katı ile birlikte 6 kattan meydana gelmekte.

Ayrıca 3100 m² kapalı alanı ile 200 kişi kapasiteli pansiyon binası, 9 kattan oluşmakta olup içerisinde lavabo, banyo ve çalışma masaları bulunan 3’er kişilik öğrenci odaları ile otel konforunda.

Modern ve standartlara uygun 1150 m2 kapalı alanı ve 200 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, öğrencilerin beden eğitimi ve spor aktivitelerini gerçekleştirebilecek imkân sunmakta.

Öte yandan: Hemen yanı başında bulunan uygulama camii, mesleki, sosyal, kültürel etkinlik alanları ile ilçenin en prestijli okulu olan Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi, eğitimli bireyler olarak ilçeye, bölgeye ve ülkeye önemli kazanımlar sağlayacağı aşikâr

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ardeşen Belediyesi’nden Fırtına Mahallesine 20.6 Milyonluk Yatırım
Ardeşen Belediyesi’nden Fırtına Mahallesine 20.6 Milyonluk Yatırım
Çay bahçelerinin budanması 7 yıl uzatıldı
Çay bahçelerinin budanması 7 yıl uzatıldı