Doktora Randevusuz Gidilemeyecek

17 gün sürecek olan tam kapanma sürecinde Rize’de randevusuz muayene yapılmayacağı bildirildi.

Doktora Randevusuz Gidilemeyecek
Doktora Randevusuz Gidilemeyecek GÜNDEMRİZE / Tarafsız, ilkeli ve dürüst haber!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'da başlayacak olan ve 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek tam kapanma sürecinde Rize'deki hastanelerde doktor muayenelerinin sadece randevulu sistemle yapılabileceği bildirildi. Randevu için vatandaşların Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) veya 182 numaralı hat üzerinden randevu alabilecekleri ifade edildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden konu hakkında yapılan açıklamada, tam kapanma sürecinde kentteki hastanelerde sağlık hizmetlerinin aksamadan devam edeceği kaydedilerek, "Fakat poliklinik muayeneleri sadece Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) veya 182 numaralı hat üzerinden randevu alınarak gerçekleştirilecek olup, randevusuz hasta muayenesi kesinlikle yapılmayacaktır.

Bu sebeple; poliklinik hizmetine ihtiyaç duyan ve hastanelerimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın öncesinde mutlaka gidecekleri hastaneden randevu almaları gerekmektedir.

Halkımızın mağdur olmaması için tüm hastanelerimizde poliklinik randevu kapasiteleri maksimum düzeyde olacak şekilde planlanmıştır.

Her tür acil sağlık ihtiyacı durumunda ise acil servislerimiz her zaman olduğu gibi 7/24 esaslı hizmete devam etmekte olup, ihtiyaç durumunda acil servise başvuru için herhangi bir randevu söz konusu değildir.

Virüsün yayılım hızının düşürülmesinin hedeflendiği bu önemli süreçte vatandaşlarımızdan çok gerekmedikçe hastanelerimize başvurmamalarını, özellikle acil servisler ve 112 acil çağrı merkezimizi gereksiz meşgul etmemelerini önemle rica ediyoruz. Çünkü bu zor süreçte son derece önemli birimlere bizden çok daha fazla ihtiyacı olabilecek insanlarımız olduğunu unutmamalıyız.

Yine poliklinik muayeneleri için alınacak randevunun kolluk kuvvetlerimizin yol kontrollerinde de gösterilmesi gerektiğini ifade etmemiz gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çay bahçelerinin budanması 7 yıl uzatıldı
Çay bahçelerinin budanması 7 yıl uzatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar